نتایج جستجو برای عبارت :

چرا آتئیسم و الحاد یعنی خردگریزی؟!

❌ آیا زکریای رازی (کاشف الکل) کافر و ملحد بود؟ 
این روزها و به بهانه ضدعفونی کردن اماکن عمومی و حرم‌ها و مساجد با #الکل، شبهه‌ی قدیمی کفر و الحاد زکریای رازی مطرح شده است. 
اما حقیقت چیست؟
✅در قدیمی‌ترین منابع کتابشناسی مانند فهرست ابن ندیم که تنها یک سده بعد از زکریای رازی می‌زیسته کتاب‌هایی به رازی نسبت داده شده که اعتقاد او به وحدانیت خدا، نبوت پیامبران، معاد را تایید می کند وبلکه تشیع او را هم اثبات می‌کند:«کتاب الحاصل فی العلم الإل
باسمه تعالىآیا مىدانید شیطان بزرگ کیست؟ابرقدرتهاى پستى که به غیر از وسوسه و فریب تمام همتشان را براى نابودى اسلام بکار مىبرند.آنها اسلام آمریکائى را رواج مىدهند.همان جدائى دین از سیاستهمان عنصر الحاد و انسان گرایىو ملیت منهاى دینو..
مژده‏ اى دل که به ما تاج سرى داد خداشب ما سوته دلان را سحرى داد خداسجده شکر به جا آر که از رحمت خویشتیر جانسوز دعا را اثرى داد خداشجر طیبه ى گلشن طاها را بازهم ثمر داده و هم برگ و برى داد خداتا که اسلام قوى گردد و الحاد ضعیفصدف بحر ولا را گهرى داد خدااى صبا فاطمه را مژده بده کز ره لطفصادق آل نبى را پسرى داد خدا
ادامه مطلب
عیدقربان تاغدیرخم سراسرشاد باش/دررکاب رهبری آماده بر میعاد باش/باولای حیدری اندرنسیم حق برو/بادل پرازصفا هرلحظه ای آباد باش/برسردشمن بزن تیری که نابودی اوست/درجهان بهرعدالت داد از بیدادباش/کن مجسم جحفه را با مصطفی ومرتضی/ازبرای آن حماسه طالبی بر یادباش/در رکاب رهبر خود شو مهیای نبرد/خواستار محو فتنه بارخ الحاد باش/ازتعلقهای دنیا خویش را فرما جدا/ باولایت از تمام غصه ها آزادباش/بهریاری ولایت خویش را آماده کن/مثل یاران پیمبر راسخ وپولادبا
فاحشه مبینه چیست؟!
سید شرف الدین حسینی استرآبادی رضوان الله علیه، عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
قال محمد بن العباس رحمت الله علیه: حدثنا الحسین بن أحمد، عن محمد بن عیسى، عن یونس، عن كرام، عن محمد بن مسلم، عن أبی عبد الله علیه السلام قال: قال لی: أتدری ما الفاحشة المبینة ؟ قلت: لا. قال: قتال أمیر المؤمنین علیه السلام یعنی أهل الجمل.
محمد بن مسلم گفت: امام صادق علیه السلام به من فرمودند: آیا می‌دانی فاحشه مبینه ( آیه سی‌ام سوره مبارکه احزاب) چیس
به تاریخ 5/10/94 ساعت 23 و نیم شب، چند سطری وصیت نامه مینویسم، علی وار
زیستن و علی وار زندگی کردن را و حسین وار زیستن و حسین وار زندگی کردن و
حسین وار شهید شدن را دوست می دارم.
شهادت در قاموس اسلام کاری ترین ضربات را بر پیکر ظلم، جور، شرک و الحاد می
زند و خواهد زد. ببین ما به چه روزی افتاده ایم و استکبار جامعه را به
لجنزار کشیده است ولی چاره ای نیست، این ها سد راه اسلام شده اند و باید
برداشته شوند تا راه تکامل طی شود.
مادر جان و پدر جان شما را قسم می
مدافـــــع حـــــرم
شهید علیرضا مشجری
وصیتنانه
شهادت در قاموس اسلام کاری‌ترین ضربات را بر پیکر ظلم، جور، شرک و الحاد می‌زند و خواهد زد. ببین ما به چه روزی افتاده‌ایم و استکبار جامعه را به لجنزار کشیده است ولی چاره‌ای نیست، اینها سد راه اسلام شده‌اند و باید برداشته شوند تا راه تکامل طی شود.
نشر بمناسبت سالروز ولادت
مقام والای حضرت ابالفضل العباس سلام الله علیه در بیان امام سجاد علیه السلام
شیخ صدوق رحمه الله روایت کرده است:
۱۰۱- حدثنا أحمد بن زیاد بن جعفر الهمدانی رضی الله عنه قال: حدثنا علی بن إبراهیم بن هاشم، عن محمد بن عیسى بن عبید، عن یونس بن عبد الرحمن، عن ابن أسباط، عن علی بن سالم، عن أبیه، عن ثابت بن أبی صفیة قال: قال علی بن - الحسین علیهما السلام: رحم الله العباس یعنی ابن علی فلقد آثر وأبلى وفدى أخاه بنفسه حتى قطعت یداه فأبدله الله بهما جناحین یطی
عنوان فایل : آیا پیدایش حیات بصورت تصادفی ممکن است؟
موضوع : چگونه از یک جهان غیر آلی و مرده به یک جهان سلولی رسیدیم؟؟ حیات چگونه برروی زمین آغاز شد؟؟
توضیحات بیشتر : جزوه ای 70 صفحه ی در باب نظریات مختلف #پیدایش_حیات همراه با کلام سید #احمدالحسن(ع) کاری زیبا از کار گروه توهم الحاد موسسه وارثین ملکوت
Saiz: 8.47 MB Pdf
لینک دانلود : pdf
نام امام حسن، حسین و محسن علیهم السلام در تورات
ابن شهر آشوب مازندرانی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه می‌نویسد:
أبو بكر الشیرازی فیما نزل من القرآن فی أمیر المؤمنین علیه السلام ، عن مقاتل ، عن عطاء فی قوله تعالى : ولو آتینا موسى الكتاب كان فی التوراة : یا موسى انی اخترتك ووزیرا هو أخوك یعنی هارون ، لأبیك وأمك كما اخترت لمحمد الیا هو اخوه ووزیره ووصیه والخلیفة من بعده طوبى لكما من أخوین وطوبى لهما من أخوین الیا أبو السبطین الحسن والحسین ومحس
231

مثل آقای طباطبایی در واقع کم است، نه تنها از نظر علمی.

دارای شرح صدر و عظمت بودند و ما هم هرگز این ‌طور نیستیم که یک کمونیست و کافری بیاید، ما مدام تحمّل کنیم.

ایشان می‌فرمودند که تابستانی من در «دَرَکه» بودم، آن روز بحبوحه کمونیستی و کفر بود، یکی از آن سران کفر و الحاد که منکر همه چیز بود، هشت ساعت مرحوم آقای طباطبایی از صبح تا غروب روزهای تابستان نشست و نشست، همین شخص کافر فردا در یکی از خیابانهای تهران هم کیش خود را دید گفت: طباطبا
سلام
ببخشید میخواستم کتاب هایی که به روایت همسر شهید هست، و خاطرات شهید از زبان همسر هست رو بهم معرفی کنین. مثلا کتاب یادت باشد خیلی کتاب زیبایی بود، خاطرات شهید حمید سیاهکالی و همسرشون بود که واقعی و بی نهایت قشنگ و عاشقانه و آموزنده و انسان ساز  بود. کتاب هایی مثل این کتاب میخوام معرفی کنین.
ممنون میشم ازتون
مرتبط:
معرفی کتاب الحاد نوین، باتلاق رنگین
معرفی کتاب شاهرخ حر انقلاب اسلامی
معرفی کتاب عارفانه شهید احمد علی نیری
ادامه مطلب
زنده نگه داشتن یاد آدمها، شیوه ای برای به دوش کشیدن بار نبودشون و لالایی برای دل بی قرارمونه.
مدتها بود که میخواستم بخشی رو ایجاد کنم که توشه هایی که بر گرفتم و نگه دارم. با یادداشتهای استاد نازنینمون، آقای بابایی شروع میکنم.
عنوان مطلبشون: خواب های خوش
مولوی، مدرسۀ معنوی است که جز برای درس و مشق معنا، کسی آنجا نمی‌رود.سعدی، مانند سینما است که جز برای تماشا، کسی قدم به آن نمی‌گذارد.حافظ، پارک بزرگ و عمومی شهر است که برای همه است؛ از بازنشستگ
شهادت ابن سکیت رضوان الله علیه در راه ولایت امیر المومنین علیه السلام
سیوطی از علمای اهل تسنن می‌نویسد:
وفی سنة أربع وأربعین قتل المتوكل یعقوب بن السِّكِّیت الإمام فی العربیة فإنه ندبه إلى تعلیم أولاده، فنظر المتوكل یومًا إلى ولدیه المعتز والمؤید فقال لابن السكیت: من أحب إلیك هما أو الحسن والحسین؟ فقال: قنبر -یعنی: مولى علیّ- خیر منهما، فأمر الأتراك فداسوا بطنه حتى مات، وقیل: أمر بسلّ لسانه فمات وأرسل إلى ابنه بدیته، وكان یعقوب رافضیًّا.
سلام و عرض ادب خدمت همه کاربران
کتابی که معرفی میکنم خدمت تون اسمش سه دقیقه در قیامت میباشد که باعث انقلابی درون تون میشه، لااقل برای خودم که این طور بود.
داستان از این قراره که یک جانباز مدافع حرم در جریان یک عمل جراحی، برای مدت سه دقیقه از دنیا میرود و سپس با شوک ایجاد شده در اتاق عمل دوباره به زندگی برمیگردد. اما در این مدت کوتاه چیزهایی دیدن که باورش برای افراد عادی خیلی سخت است!، راوی گمنام اما توسط گروه شهید ابراهیم هادی جمع آوری شده.
ان
رد علامه حلی قدس سره بر وحدت وجود
علامه حلی اندیشمند بزرگ شیعه، در آثار خود به صورت‌های مختلف و بحث‌های گوناگون از راه و روش صوفیه به شدت انتقاد نموده و در زمینه صفات حق تعالی در بحث پنجم کتاب خود چنین می‌فرماید:
المبحث الخامس: فی أنه تعالى لا یتحد بغیره: الضرورة قاضیة ببطلان الاتحاد، فإنه لا یعقل صیرورة الشیئین شیئا واحدا. وخالف فی ذلك جماعة من الصوفیة من الجمهور، فحكموا بأنه تعالى یتحد مع أبدان العارفین، حتى أن بعضهم قال: إنه تعالى نفس ا
شهادت ابن سکیت رضوان الله علیه در راه ولایت امیر المومنین علیه السلام
سیوطی از علمای اهل سنت عمری می‌نویسد:
وفی سنة أربع وأربعین قتل المتوكل یعقوب بن السِّكِّیت الإمام فی العربیة فإنه ندبه إلى تعلیم أولاده، فنظر المتوكل یومًا إلى ولدیه المعتز والمؤید فقال لابن السكیت: من أحب إلیك هما أو الحسن والحسین؟ فقال: قنبر -یعنی: مولى علیّ- خیر منهما، فأمر الأتراك فداسوا بطنه حتى مات، وقیل: أمر بسلّ لسانه فمات وأرسل إلى ابنه بدیته، وكان یعقوب رافضیّ
تقریبا از سن 21 سالگیم تا 23 ، 4 سالگیم فلسفه غرب خیلی میخوندم... اونها هم بر اساس تحلیل و منطق نظریه پردازی میکردن... اما اکثرشون حس خوبی بهم نمیدادن... رهایی ای توی حرفهاشون وجود نداشت... یکی دو نفرشون بیشتر به دلم مینشستن... که الان اگه وقت کنم دوباره میرم و با دقت بیشتری میخونمشون...

بخوام خلاصه کنم درک خودم رو از فلسفه شون، میگم اونها سقفی که ترسیم میکردن اون سقف چیزی جز مفاهیم ذهنی نبود...
اونها قدرت فراتر رفتن از مفهوم رو نداشتن... و اکثرشون اعت
درسنامه : همه‌گیری جهانی کوویدـ۱۹، انذاری الهی است
موضوع : علمی، فلسفی، علائم ظهور، نشانه‌های آفاقی ظهور رسول امام مهدی (ع)
پدید آورنده : پژوهشکده موسسه علمی و فرهنگی وارثین ملکوت
تهیه و تالیف : کار گروه نقد الحاد
زبان : فارسی
فرمت : pdf

تعداد صفحات : 179
مشخصات : رنگی، تصویری، حجم 2.67 MB
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1390
پیش‌گفتار : 
ادامه مطلب
سلام
خیلی ها دنبال یه زندگی عاشقانه و سالم و با صفا هستند اما واقعا میشه با سادگی و معنویت زندگی داشت که همه حسرتش رو بخورن، راستش میخواستم کتاب یادت باشه رو حتما پیشنهاد بدم بخونید مخصوصا مجرد ها و تازه عروس دامادها، من رو که واقعا تخت تاثیر قرار داد.
داستان زندگی یکی از شهدای مدافع حرم به نام حمید سیاهکالی مرادی هست که توسط همسرشون نوشته شده، واقعا کتاب زیباییه، توصیه می کنم حتما بخونید.
مرتبط:
معرفی ک
214
مطلب دیگر هم حرف هایی است که جناب ابوریحان بیرونی در «تحقیق ماللهند» دارد در مدتی که ایشان در هند زندگی می‌کردند.
ابوریحان
بیرونی می‌گوید ما از علمای هند یک گِله داریم و آن این است که در
خاورمیانه، بعد از جریان نوح، خلأیی احساس می‌شد، یک حادثه تلخی بود که به
هر حال، خاورمیانه را الحاد و شرک فرا گرفته بود.
وجود
مبارک ابراهیم (سلام الله علیه) قیام کرد، با مسأله وثنیّت و صنمیّت و
صابئین بودن و مانند آن احتجاج کرد، اثر نکرد؛ «هَذَا رَبِّی»
بغض و نفرت امام جواد علیه السلام از قاتلین حضرت زهرا سلام الله علیها و آرزوی انتقام از آنان
طبری شیعی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۱۸/۳۵۸- وأخبرنی أبو الحسین محمد بن هارون بن موسى، قال: حدثنا أبی (رضی الله عنه)، قال: أخبرنی أبو جعفر محمد بن الحسن بن أحمد بن الولید، قال حدثنا محمد بن أحمد بن أبی عبدالله البرقی، قال: حدثنی زكریا بن آدم، قال: إنی كنت عند الإمام الرضا علیه السّلام اذ جیء بأبی جعفر علیه السّلام و سنه أقل من أربع سنین، فضرب بیده إل
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
توای ملعون که نان از دین بجوئی
بدان از دین نبردی هیچ بوئی
لباس عالمان دین بپوشی
ولی دین رابه دنیا میفروشی
شده دین چون دکان سودمندی
که درآن عرضه گردد هر چرندی
کنندآلوده دین را با خرافات
شده دین جایگاه انحرافات
کنون دین گشته آلوده به بدعت
دلیل شرک و الحاد جماعت
مذاهب فتنه در دین آفریدند 
مسلمانان دگر راحت ندیدند
مبلغان مذهب بی خدایند
به ایات خدا بی اعتنایند
بنام دین تجارت مینمایند
به این بهانه غارت مینمایند
بسی از واعظان مردم فریبند
که اغلب
خویشتن را در قفس محبوس میبینم و میخواهم از قفس به درآیم.
سیم های خاردار مانع اند.
 من از دنیای ظاهر فریب مادیات و همه آنچه که از خدا بازم می دارد ، متنفرم.
انسان های سازش کار و بی تفاوت و متاسفانه جوانانی که شناخت کافی از اسلام ندارند و نمیدانند برای چه زندگی میکنند و چه هدفی دارند و اصلا چه می گویند ، بسیارند. ای کاش به خود می آمدند.
از طرف من به جوانان بگویید چشم شهیدان و تبلور خونشان به شما دوخته است. بپاخیزید و اسلام را و خود را دریابید .نظیر ا
مظلومیت حضرت علی علیه السلام

پیشنهاد:
معرفی کتاب هایی که به روایت همسر شهید هستند
معرفی کتاب عارفانه شهید احمد علی نیری
درخواست معرفی کتاب در مورد حضرت فاطمه سلام الله علیها
معرفی کتاب درباره واقعه عاشورا
دنبال چند تا کتاب هستم که بیشتر با ائمه آشنا بشم
معرفی کتاب یادت باشد
معرفی کتاب معراج السعاده
معرفی کتاب مهج الدعوات مرحوم سید بن
ترامپ می گوید هیلاری کلینتون و اوباما داعش را به وجود آورده اند.پس پدر و مادر واقعی داعش پیدا شد و داعش به آغوش گرم پدر و مادر واقعی خودش یعنی اوباما و هیلاری برمیگردد و از دست اسلام که به دروغ گفته میشد پدر و مادر داعش هستن راحت میشوند.اوباما خودش هم در صحبتهایش حرفهای ترامپ را تایید می کند و اعتراف می کند که نیروهای داعش را ما آموزش دادیم.  خب پس میتوان گفت باراک اوباما و اطرافیانش یک پدر واقعی برای داعش هستند یک پدر خوب که برای فرزندش همه چ
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
سالها در کرمانشاه کتاب خواندم و بس. 
حالا دارم بصورت کاملا رایگان برایتان مینویسم. فقط بخوانید و اگر کپی کردید ذکر نام یادتان نرود. مطالب را اکثرا خودم مینویسم و اگه جمع‌آوری باشه ، در بالای مقاله ذکر شده. 
جدا از اینکه حکایات تاریخی ، راست باشه یا دروغ تعریف میکنم. 
تیمور لنگ هم فارسی می دانست و هم عربی و ترکی جُغتایی که همان ازبکیست. ازبکان به همراه کاشغری ها و رومی ها تا قبل از کشمکش‌های صفویه_مذهبی_قزلباشی ،
موضوع مقاله: شراب خواری، مسئله ای که بی خردی آتئیست ها را اثبات می کند! 
1 مقدمه:لابد شما هم دیده اید آتئیستها در فضای مجازی ادعا می کنند خردگرا هستند. آزمودن این ادعا بسیار ساده است. باید دید آنجایی که خردگرایی با لذت گرایی در تضاد قرار می گیرد کدام یک اصالت می یابد؟ لذت گرایی یا خرد گرایی؟!2  مضرات شراب خواری:خوردن شراب نه تنها برای رشد مغز بسیار خطرناک است بلکه عملکرد مغز در نسل‌های آینده را نیز تحت تاثیر قرار میدهد آنها را در معرض اختلالات
به نام خدای شنهای طبس

شهدا تا هستند، با تن خودشان دفاع میکنند، وقتی میروند، با جان خودشان: وَ یَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم اَلّا خَوفٌ عَلَیهِم وَ لا‌ هُم یَحزَنون؛(۴) ببینید این استبشار، مال بعد از رفتن است. تا هستند، جانشان و تنشان و حرکت مادّی‌شان در خدمت اسلام و در خدمت جامعه‌ی اسلامی
است، وقتی میروند، معنویّتشان، صدایشان تازه بعد از رفتن بلند میشود. نطق
شهدا بعد از شهید شدن باز میشود، با مردم حرف میزنن
خدا زنده است آیا ما درک می کنیم؟وقتی نمیفهمیم چطور بفهمیم که شهدا زنده اند؟؟ همه مون میمیریم افتخار به زندگی و زندگانی هست ولی نه اینکه تن به ذلت و  خواری بدیم باید بیارزه من خودم چند دفه از جهات مختلف براتون گفتم شهید زنده است یعنی چه حالا هم میگم یعنی دستور میده یعنی پیش خداست و در یاد فرشتگان و خوبان یعنی کننده است اگه کننده است چرا ما حاج قاسم دادیم؟؟ بله اینم به دستور بالاترین شهید زنده  امام حسین(ع) بوده گفته بیا پیش خودم تا بهت ارزش و
به نام خدای شنهای طبس

رهبر انقلاب سیدعلی خامنه ای:
شهدا تا هستند، با تن خودشان دفاع میکنند، وقتی میروند، با جان خودشان: وَ یَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم اَلّا خَوفٌ عَلَیهِم وَ لا‌ هُم یَحزَنون؛(۴) ببینید این استبشار، مال بعد از رفتن است. تا هستند، جانشان و تنشان و حرکت مادّی‌شان در خدمت اسلام و در خدمت جامعه‌ی اسلامی
است، وقتی میروند، معنویّتشان، صدایشان تازه بعد از رفتن بلند میشود. نطق
شهدا بعد از شهید شدن

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
بسم اللّٰه رب الشهدا و الصدیقین
مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندین سال طول می کشد تا بتواند کم کم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسانها بیرون ببرد ولی روشنفکران ما به این انقلاب بسیار لطمه زدند زیرا نه آن را می شناختند و نه باریش زحمت و رنجی متحمل شده اند از هر طرف به این نو نهال آزاده ضربه زدند ولی خداوند، مقتدر است اگر هدایت نشدند مسلما مجازات خواهند شد .

پدر و مادر ؛ من زندگی را دوست دارم ولی نه آنقدر که آلوده اش شوم و خویشتن را گم و فرام
اعتراف تلخ غزالی عالم بزرگ اهل تسنن به بیعت‌شکنی عمر بن خطاب و غصب خلافت توسط او
غزالی از علمای بزرگ اهل تسنن و از دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام در باره تبریک و تهنیت عمر بن صحاک و پیمانى که در آن روز بست و فقط چند روز بعد آن را فراموش كرد، مى‌نویسد:
واجمع الجماهیر على متن الحدیث من خطبته فی یوم عید یزحم باتفاق الجمیع وهو یقول: « من كنت مولاه فعلی مولاه » فقال عمر بخ بخ یا أبا الحسن لقد أصبحت مولای ومولى كل مولى فهذا تسلیم ورضى وتحكیم ثم بعد
مناظره یوحنای مسیحی (شخصی مسیحی که به دنبال مذهب حق در اسلام بود) با علمای اهل سنت عمری در مورد مشروعیت سب و لعن
ابو الفتوح رازی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه می‌نویسد:
علمای اهل تسنن، در آخرین لحظات بحث به یوحنا گفتند: اگر رافضی‌ها (شیعه‌ها) از یک موضوع اجتناب کنند، ما از ایشان روی بر نمی‌گردانیم. یوحنا گفت: آن یک موضوع چیست ؟ علمای اهل تسنن گفتند: علمای آنان ابو بكر و عمر و عثمان و عایشه را سب می‌کنند و ایشان را تکفیر و ... می‌نمایند و می‌گ
شهاب الدین یحیی بن حبش بن امیرک سهروردی، ملقب
به الموید بالملکوت، خالق البرایا و قدح الزند- آتش افروز و شگفتی آفرین- و
معروف به شیخ مقتول، شیخ شهید و شیخ اشراق در سال‌ ۵۳۳ -۵۴۹ هجری –  در
شهر سُهرورد دیده به جهان گشود. شهر سُهرورد ( گل سرخ)، در جنوب زنجان و
غرب سلطانیه در ایالت جبال، یعنی ماد کهن واقع شده بود. این شهر در قرن ششم
هنوز آبادان و پُر رونق بود. سهروردی پس از سپری کردن ایام کودکی  در
سهرورد، برای فراگیری دانش راهی مراغه شد. در مراغ
نام شهید : سیدغضنفر ابولی‌
نام پدر: سید محمدجعفر
تاریخ تولد: سال 1348
محل تولد: شهرستان چرام
تحصیلات: پایان مقطع متوسطه در رشته ریاضی
ارگان اعزام کننده: بسیج
نحوة شهادت: اصابت گلوله
محل شهادت: شط علی
تاریخ شهادت: 8/ 2/ 1367
محل دفن: زادگاهش
بسم الله الرحمن الرحیم
« ولاتقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء ولکن لاتشعرون »
کسانی را که در راه خدا کشته شده اند مرده نپندارید، آ نها زنده اند ولی شما درک نمیکنید. نمیدانم از چه بنویسم؟ و بر چه نظر افکن
معرفی کتاب صوتی جنایت و مکافات
کتاب صوتی جنایت و مکافات اثری ماندگار از فئودور داستایوفسکی، در تمام تقسیم بندی‌های ادبی جزو یکی از ده شاهکار برتر ادبیات جهان است.
جنایت و مکافات (Crime and Punishment) برنده نوزدهمین دوره کتاب سال ایران در سال 1379 و بهترین ترجمه در حوزه ادبیات داستانی انتخاب و معرفی شده است. این رمان اولین اثر مهم داستایوفسکی به‌شمار می‌آید و می‌توان گفت امروزه پرخواننده‌ترین اثر وی محسوب می‌شود.
فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky)
معرفی کتاب صوتی جنایت و مکافات
کتاب صوتی جنایت و مکافات اثری ماندگار از فئودور داستایوفسکی، در تمام تقسیم بندی‌های ادبی جزو یکی از ده شاهکار برتر ادبیات جهان است.
جنایت و مکافات (Crime and Punishment) برنده نوزدهمین دوره کتاب سال ایران در سال 1379 و بهترین ترجمه در حوزه ادبیات داستانی انتخاب و معرفی شده است. این رمان اولین اثر مهم داستایوفسکی به‌شمار می‌آید و می‌توان گفت امروزه پرخواننده‌ترین اثر وی محسوب می‌شود.
فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky)
بسم الله الرحمن الرحیم
اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علی ولی الله
با تقدیم درود و سلام به محضر مقدس حضرت ولی عصر ارواحنا فدا و نایب بزرگوار و عزیزش خورشید تابان امید محرومان، پدر یتیمان، جان دهنده به این تنهای بی جان امام خامنه ای و درود و سلام به شهدا و خانواده گرانقدرشان و بر رزمندگان پرتوان اسلام.
شهادت در قاموس اسلام کاری ترین ضربات را بر پیکر ظلم و شرک و الحاد میزند و خواهد زد و تاریخ اسلام این را ثابت کرده اس
دامنۀ کتاب 
7174
به قلم دامنه. به نام خدا. سلام. فلکه فکرت (۲۶). قلندریّه.  از کتاب «قلندریّه در تاریخ: دگردیسی‌های یک ایدئولوژی» نوشتۀ دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی. (چاپ سوم 1387. در 656 صفحه از انتشارات سخن) می‌توانم این‌گونه گزارش بگذارم تا اگر نتوانستید کتاب را بخوانید دست‌کم اساس آن را باخبر باشید:

همه و همه، قلندر را شخص فرض کرده‌اند حال آن‌که قلندر تا قرن هفتم اسمِ مکان بوده است و افرادِ منسوب به آن مکان را «قلندری» می‌گفته‌اند و قلندر خود
مصاحبه  ذیل  با  جناب   شیخ  محمود  خوش  خبر  نماینده  هیات  فتوا  و موسس  یکی  از  بزرگترین  مدارس  علمیه اهل سنت جنوب کشور ترتیب  داده  شده  که  تقدیم حضورتان می کنیم :سوال: جناب  شیخ  خوش  خبر در ابتدای  این  گفتگو لطفا  رزومه ای  از تحصیلات  حوزوی تان  را  بیان  بفرمایید؟شیخ  خوش  خبر: بنده  از  سال  60  به  مدت  4  سال  در  بندرعباس  از محضر  مرحوم  شیخ  ضیایی  کسب  فیض  کردم .استاد  دیگر اینجانب،مرحوم   محمد  حسن  واحدی  از علمای  

مقام دوم: در بیان معالجه اخلاق ذمیمه که متعلق است به قوه عاقله

دانستى که: اجناس رذایل متعلقه به آن قوه، دو تا است: یکى، در طرف افراط و دیگرى، در طرف تفریط و در تحت آنها انواعى چند است و ما اول دو جنس را با ضد آنها که حد وسط  است بیان مى کنیم و بعد از آن شرح انواع را مى نمائیم و همچنین درسایر مقامات آینده.پس، در این مقام دو مطلب است:
معالجه جربزه و جهل و تحصیل ضد آنها

مطلب اول: در بیان دو جنس رذیله و ضد آنها

اما دو جنس رذیله، پس:

1⃣: «جربزه » ا
دانلود صوت جلسه دهم:
تقسیم بندی بیماری بر اساس علل بیماری:اسباب و علل غیر مستقیم
وقتی چند نفر در معرض یک بیماری قرار میگیرد و یک نفر بیمار و دگیری بیماری نمیشود و چند نفر با یک بیمار مبتلا به آنفولانزا یک بیمار میشود و دگیری بیمار نمیشود و یکی دارو مصرف میکند مبتلاتر میشود و دیگری دارو مصرف میکندو خوب میشود:
از نظر اسلام علل بیماری ها را فعل و کار بشر میداند(گناه سبب بیماری است)
اِختِلاج یعنی اضطراب
اضطراب یعنی پرش مثلا تکه گوشتی که همانند پل
مصاحبه  ذیل  با  جناب   شیخ  محمود  خوش  خبر  نماینده  هیات  فتوا  و موسس  یکی  از  بزرگترین  مدارس  علمیه اهل سنت جنوب کشور ترتیب  داده  شده  که  تقدیم حضورتان می کنیم :سوال: جناب  شیخ  خوش  خبر در ابتدای  این  گفتگو لطفا  رزومه ای  از تحصیلات  حوزوی تان  را  بیان  بفرمایید؟شیخ  خوش  خبر: بنده  از  سال  60  به  مدت  4  سال  در  بندرعباس  از محضر  مرحوم  شیخ  ضیایی  کسب  فیض  کردم .استاد  دیگر اینجانب،مرحوم   محمد  حسن  واحدی  از علمای  
دانلود صوت جلسه دهم:
تقسیم بندی بیماری بر اساس علل بیماری:
اسباب و علل غیر مستقیم
گاهی بیماری در شخصی نفوذ میکند و در دیگری نقوذ نمی‌کند(مثلا دونفری که در  جوار ویروس آنفولانزا قرار میگیرند) یا مصرف دارو  به نحو برابر، در یکی اثر میکند و در دیگری اثر نمیکند، این گونه موارد  از نظر اسلام دلایلی نظیر گناه بیان شده است.
اسلام علت بروز بیماری‌ها  را فعل و اعمال  انسان‌ها می‌داند. یعنی گناه سبب بیماری است.
اِختِلاج یعنی اضطراب
اضطراب یعنی پرش م
وصیت نامه شهید ابراهیم همت
شهید ابراهیم همت در دومین وصیت نامه بجامانده از خود نوشته است: خویشتن را در قفس محبوس می بینم و می خواهم از قفس به در آیم.سیمهای خاردار مانعند.من از دنیای ظاهر فریب مادیات و همه آنچه که از خدا بازم می دارد متنفرم.
به تاریخ 19/10/59 شمسی ساعت 10:10 شب چند سطری وصیت نامه می نویسم : هر شب ستاره ای را به زمین می کشند و باز این آسمان غم‌زده غرق ستاره است ، مادر جان می دانی تو را بسیاردوست دارم و می دانی که فرزندت چقدر عاشق شهادت
سالروز شهادت استاد شهید مطهری هفته معلم
و تقدیر تشکر از حجت السلام و والمسلمین
حاج آقا سید نوح یوزباشی که برنامه لایو به نام
یکانات یوردی راه اندازی نموده اند در استان زبانزد
مردم گردیده و این  هفته معلم را به تما م معلمان و
بخصوص معلمان منطقه یکانات هر کجا هستند
تبریک عر ض میکنم –اجرکم عند الله
==========
ای جامعه نین بهترین انسانی معلم
باغ ادبین سو ملی باغبانی معلم
خد متلریوین ارزیشی جنّات برین دور
استاد الیین طفل دبستانی معلم
=============
خدمتلر
پاورپوینت تفسیر قرآن در مورد شهادت دانلود پاورپوینت تفسیر قرآن در مورد شهادت بررسی تفسیر قرآن در مورد شهادت پاورپوینت جامع و کامل تفسیر قرآن در مورد شهادت کاملترین پاورپوینت تفسیر قرآن در مورد شهادت پکیج پاورپوینت تفسیر قرآن در مورد شهادت مقاله تفسیر قرآن در مورد شهادت تحقیق تفسیر قرآن در مورد شهادت

دسته بندی
پاورپوینت

فرمت فایل
ppt

حجم فایل
802 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
88

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)
 قسمتی از متن پاورپوینت :

ت
شما هم شنیده اید که آتئیستها در فضای مجازی ادعا می کنند جنایات وحشتناک کمونیستها ربطی به آتئیسم و خدناباوری نداردکارل مارکس: کمونیسم از جایی شروع میشود که آتئیسم آغاز میشودCommunism begins where atheism beginshttp://www.azquotes.com/quote/575534کارل مارکس: دین افیون توده ها است!!Religion is the opium of the peoplehttp://marxists.org/archive/marx/works/1843/critique-hpr/intro.htmکارل مارکس: کمونیسم از همان ابتدا با آتئیسم آغاز میشود، اما آتئیسم در ابتدا بدور از کمونیسم به نظر میرسد ،ولی در حقیقت یک انتزاع از یکدیگر ه
ما هو بنک الشعر و أهمیته
أین بنک الشعر ؟
المنطقه التی تؤمن و تحتوی علی البصیلات السلیمه لزراعة الشعر. أجزاء المعینة و الخاصة من الرأس التی لدیها المقاومة العالیة فی أمام عوامل البیئیة و لها شعرٌ قویٌ. بنک الشعر هو جزءٌ الذی أن یستخدم أثناء زراعة الشعر و تتم الإزالة طعوم اللازمة لزرع الشعر من هذه المنطقة. عندما أن یعانی الشخص عن تساقط الشعر الحاد أو أن یفقد بأی الشکل من الأشکال الشعر الرأس أو الحواجب أو اللحیة، یستطیع أن إستخدام من طریقة زر
هضم در فرهنگ غرب یا جذب آن

پرسش: چرا باید از جذب شدن به فرهنگ غرب یا هضم شدن در آن فرهنگ بترسیم یا مقاومت کنیم؟ و چرا برای رشد و پیشرفت باکمی مسامحه، فرهنگ غرب را در کنار فرهنگ خودمان را نمی‌پذیریم؟

پاسخ این است که به‌طور کلّی، سه بخش اساسی می‌توان برای فرهنگ در نظر گرفت:

اول- شناخت‌ها و باورها،

دوم- ارزش‌ها و گرایش‌ها،

سوّم- رفتارها و کردارها

اصول و مبانی هستی‌شناسی، شناخت‌شناسی و انسان‌شناسی و غایت شناسی فرهنگ اسلام و ف
بسم الله الرحمن الرحیم
أنشطة إضافیة 

1: 100 لعبة علاجیة 

ت
اسم اللعبة
الهدف من اللعبة
الفئة العمریّة
أدوات اللعبة
الرابط

1
مواقف السیارات
تقویة التركیز عند الطفل
سنة فما فوق
ورقة بیضاء حجم A3، و أوراق ملونة مقطعة و قلم أسود عریض، و سیارات صغیرة ملونة بنفس ألوان الورق الملون، مع ضرورة وجودة سیارة بیضاء ، و بالطبع لن نحتاج لورق أبیض صغیرة ، لاحظ الفیدیو

2
أدواتی: أمیّزها باللمس!
تقویة التركیز عند الطفل
سنتان فما فوق
غطاء كرتون و أدوات تخص الط
++: مواظب
باش ورودی شهر رو رد نکنی... نزدیک شدیم

-- : حواسم هست به تابلو
ها...

++: به
نظرم خسته شدی ، بذار من بنشینم پشت فرمون، دیشب هم خوب نخوابیدی... "عینکش
رو از چشم بر میدارد و تمیز میکند" ضمن اینکه من این شهر رو بهتر
میشناسم... آدرس رو راحت تر پیدا میکنیم...

-- : خستگی کدومه؟...
نشنیدی این جمله معروف رو که : هر آنچه که مرا نکشد
قوی ترم میکند؟

++:
آهان... اون مرد سیبیلوی احساساتی!!!... به نظرم این جمله اش یه قاعده قابل تعمیم
نیست...و نمیشه به عنوان ی
 * مصاحبه
با سلام وادب
استادابراهیم زاده در صورت صلاحدید درموارد ذیل توضیح و شرح لازم را ارائه نمایید
در مورد پی آمدهای مثبت پلورالیسم دینی، کدام است؟ آیا این پی آمدها در دین اسلام به دست نمی آید؟
تفاوت جامعه ی اسلامی با جامعه ای که در آن، پلورالیسم دینی پذیرفته شده است، چیست؟
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام و ارزوی سلامتی وتوفیق روز افزون
پلوآر بمعنای تکثر گرایی است
پلوآریزم دینی ، تکثر درنحوه ی اجرای  فرعیات است.  وگرنه خدا یکی است وهدف ان
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
السلام علیک ایها الشهداء و الصدیقین
غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت
 1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش- دریافت کد

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای:
باید یاد حقیقت و خاطره‌ی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت.1368/06/29
 حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای:
می‌خواهند یاد شهدا احیا نشود، نگذارید... 1397/12/06
 7.69 مگابایت
دریافت فایل فلش  -دریافت کد فایل فلش
پروتکل دوازدهم
واژه آزادی را که تفسیرات مختلفی از آن ارائه می‌شود، ما این‌گونه تعریف می‌کنیم: «آزادی یعنی این که تو حق داری آنچه را قانون اجازه داده است انجام دهی». این تعریف، در زمان مناسب، برای ما سودمند خواهد بود؛ زیرا زمام همه‌ی آزادی‌ها را به دست خواهیم گرفت؛ چون این قوانینند که حرف آخر را می‌زنند و به اقتضای مصالح ما و آن‌طور که ما می‌خواهیم وضع و حذف می‌شوند.ما با مطبوعات به این شیوه عمل خواهیم کرد: در حال حاضر مطبوعات چه نقشی ای
تحصیلات دانشگاهی و آزاد اندیشی
    در سلسله مطالب پیشین، مرتب از اهمیت آموزش و نقش آن در تعالی زندگی گفتگو کردیم.  آموزش رسمی از دبستان شروع و تا تحصیلات دانشگاهی بعنوان آخرین مرحله آموزش ادامه می یابد.  در مباحث "فلسفه عملی"، گفتگوهای فراوان و متفاوتی درباره نقش دموکراسی، آزادی اندیشه، روش علمی، و ارتباط جامعه و حکومت وجود دارد.  اینها از جمله موضوعاتی هستند که مورد توجه دانشجویان ما بوده و مکرر بطور خصوصی استادان خود را مورد پرسش قرار می
    خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی فرزند بهاءالدین معروف‌ترین شاعر عارف قرن هشتم و یکی از چهار تن از بزرگترین شاعران ایران است که معروف جهان شده‌اند. در باب این استاد فناناپذیر و بی‌نظیر که او را لسان‌الغیب و ترجمان‌الاسرار لقب داده‌اند اشارتهائی در بسیاری از کتابها مانند تذکره‌الشعراء دولتشاه سمرقندی که بعد از فوت اوست تا مجمع‌الفصحا و ریاض‌العارفین تألیف رضاقلی خان همه مشتمل بر نام و شرح مختصری از حالات وی ‌می‌باشد ولیکن هیچ
فرضیه عصر صنعتی دایر بر اینکه خودخواهی فردی منجر
به هماهنگی و ایمنی و رشد رفاهی هر کس می شود از جنبه تئوریک اشتباهی بیش نیست. خودخواهی
نه تنها شامل رفتار شخص بوده بلکه منش انسان را هم در بر می گیرد: من همه چیز را برای
خودم می خواهم ، مالکیت، نه مشارکت، برای من لذت بخش است، اگر هدفم داشتن است پس ناچار
باید آزمند باشم، ثروتم هرچه بیشر اعتبارم بالاتر، باید دشمن و مخالف دیگران باشم:
مشتریانم که می خواهم آنان را فریب دهم، رقبایم که می خواهم از بین ب
از دیدگاه آخرت شناسی دینی، کهنسالی به هیچ وجه نشانه زوالی برگشت ناپذیر و بی معنا نبود؛ و اگر مترادف حکمت نبود، حداقل یکی از شرایط لازم برای حصول حکمت به شمار می رفت. کهنسالی جایگاه بی بدیل و برجسته ای در میان ادوار زندگی داشت. دردهای ملازم کهنسالی را می شد نوعی آزمون تشرف دانست- درست بر خلاف نگرش کاملا منفی امروز نسبت به این دردها.جوامع ما، برعکس، معطوف به آینده و به شدت متعهد به "پیشرفت" هستند و در باره این درد و رنج ها چندان حرفی برای گرفتن ن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

انتصاب